• Slideshow badminton
  • slideshow badminton

Projekt Přeshraniční sportovní setkání mládeže - 8. aktivita

V neděli 2. 11. se děti z našeho klubu vydaly v rámci projektu Přeshraniční sportovní setkání mládeže do Opavy na finálový den ITF FUTURES MND TOUR 2014.

V dějišti turnaje jsme se setkali s druhou částí výpravy, která cestovala z polských Mazancowic a po přivítání a organizačních záležitostech se děti vydaly prohlédnout si areál. V čase našeho příjezdu se již finalisté rozehrávali, a tak měly děti možnost zhlédnout předzápasové rozehrání obou hráčů. V něm nastoupili dva češi – Jan Mertl (ATP 229) a Jaroslav Pospíšil (ATP 282). Děti fandily svým favoritům, ale zápas měl jednoznačný průběh a po setech 6:1 a 6:1 zvítězil výše postavený Mertl.

Během zápasu děti bedlivě sledovaly vše, co se na kurtu dělo, a také si poctivě zapisovali, neboť pro ně byl připraven test, který zahrnoval různé statistiky a zajímavosti zápasu.

Po krátké pauze, kterou jsme využili na oběd, následovalo finálové utkání čtyřhry. Utkala se v něm dvojice Jaroslav Pospíšil a Jan Šátral (nasazeni jako číslo 1 v turnaji) a rumunská dvojice Patrick Grigoriu a Costin Paval. Děti fandily českému páru a ten také zvítězil 7:6(4) a 6:3.

Po shlédnutí obou zápasů následovalo vyhodnocení testu a rozbor zápasů. Všechny děti obstály velmi dobře a z výsledků bylo vidět že jim neunikla žádná maličkost.

Po skončení turnaje jsme využili naši polohu blízko centra Opavy a zamířili jsme do Slezského zemského muzea, konkrétně do jeho Historické výstavní budovy v centru města. Zde jsme shlédli expozici nazvanou Slezsko, skládající se z částí příroda Slezska, encyklopedie Slezska a historie Slezska. Děti se seznámily se širokým spektrem sbírkových předmětů a témat a po tomto příjemném zpestření jsme se vydali na cestu zpět do Vendryně.

Během celé akce bylo zajištěno stravování a pitný režim z naší Vitální restaurace. Všem chutnalo a nesetkali jsme se s žádnými problémy. Děti si odnesly z tohoto výletu spoustu zážitků a nových zkušeností a těší se na další program projektu.

FOTOGALERIE


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor