• Slideshow badminton
  • slideshow badminton

Projekt přeshraniční sportovní setkání mládeže - 5. aktivita

Ve dnech 6.-7. 9.  2014 se uskutečnila 5. aktivita projektu Přeshraniční sportovní setkání mládeže - dvoudenní sportovní den spojený turnajem O pohár předsedy Rady Euroregionu Těšínské Slezsko v badmintonu a turistickým výšlapem.

Za sportovní klub Vitality Slezsko se zúčastnilo této aktivity 13 dětí, 1 supervisor a 1 trenér.

Po bezproblémovém dojezdu do spřáteleného klubu v Mazańcowicích naše děti v dopoledních hodinách odehrály badmintonový turnaj O pohár předsedy Rady Euroregionu Těšínské Slezsko a doprovodný badmintonový turnaj, kde v konkurenci domácích polských badmintonistů dokázaly vybojovat 3 medailová umístění. Nutno podotknout, že celý turnaj se odehrál ve výborné přátelské atmosféře a zápasy nabídly výbornou podívanou.

Po obědě a krátkém odpočinku následoval tenisový turnaj, který byl rozdělen na kategorii mladších a starších. Naše děti obsadily 4 medailové příčky a během odpoledního programu zároveň probíhala výuka lukostřelby a doprovodné sportovní aktivity v podobě beachvolejbalu a beachtenisu. Děti si se zájmem a velice rády vyzkoušely všechny aktivity a bylo to pro ně příjemné zpestření.

Po vyhlášení výsledků a rozdání diplomů následoval přesun do Jaworza, kde se děti ubytovaly v příjemném horském prostředí a následně se ve skupinkách projely koňským povozem po okolní krajině. Ubytování bylo ve velice pěkném prostředí, strava a pitný režim byly zajištěny v dostatečné míře.

Druhý den po snídani se děti vydaly do Ustrońe, odkud vyjely lanovkou na Čantoryji. Turistický výšlap (od lanovky do Nýdku 8 km) všichni zvládli bez problémů za necelé dvě hodiny.

Zakončení Přeshraničního sportovního setkání mládeže se uskutečnilo na penzionu Ovečka v Nýdku, kde byl připraven pro všechny výborný oběd. Děti se rozloučily a polská i česká část výpravy cestovala do svých domovů za rodiči.

Celá akce se vydařila, po celou dobu nám přálo počasí a již se můžeme těšit na další aktivitu v projektu, kterou je jednodenní hiporehabilitační a relaxační program v jízdárně Vitality Slezsko.

 

 


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor