• Slideshow badminton
  • slideshow badminton

Naši hráči na utkání Davisova poháru

Nejlepší tenisté z našeho klubu se jeli podívat na zápasy Davis Cupu (Report pro třinecký Hutník)

 

Vedení sportovního klubu Vitality Slezsko umožnilo dvanácti nejlepším tenisovým hráčům a hráčkám oddílu zhlédnout na vlastní oči utkání Davis Cupu. Na tenisové bitvy mezi ČR a Nizozemskem, které proběhly uplynulý víkend, jim za odměnu zajistilo volné lístky. 

„Pro nás trenéry i naše děti bylo výjimečnou událostí a zážitkem, že jsme mohli vidět naživo aktuálně nejlepší tenisový tým světa v čele s tenisovými legendami Berdychem se Štěpánkem. Zároveň jsme měli i možnost prohlédnout si nejslavnější tenisový pohár, tak zvanou salátovou mísu, kterou Češi vyhráli dvakrát za sebou. Je skvělé, že klub i takovouto formou podporuje a motivuje své hráče," uvedl Mirek Skokan, trenér tenisového oddílu Vitality Slezsko.

A podotkl, že nevšední zážitek bude mít pro děti v mnoho ohledech přínos i v jejich samotné závodní činnosti. „Mohly si všimnout nasazení hráčů, kteří celý zápas odehrají naplno. Jejich kondiční připravenost, atletická dynamika pohybu. To jsou všechno herní činnosti, které našim dětem jako trenéři během tréninků klademe na srdce.Ještě to nemají zautomatizované. A tohle všechno bylo v utkáních Davis Cupu nádherně vidět. V televizi by to tak nevyniklo. Navíc ještě měli možnost sledovat i jejich předzápasové rozcvičení, rozehrávku. Bylo to velmi užitečné,“ dodal. A zaujalo ho taky, jakým způsobem čeští tenisté zvládli klíčovou čtyřhru. „Tenis je hlavně individuální sport, ale ve čtyřhře byla krásně vidět síla týmového ducha. Spolupráce a povzbuzování Tomáše s Radkem, i když se jim chvílemi nedařilo, bylo příkladné,“ pokračoval.

A co registroval u dětí, že na nich zanechalo dojem? „Skvělá atmosféra ve vyprodaném hledišti, vidět na vlastní oči možná naposled legendy českého tenisu, ze všech zúčastněných hráčů pak samozřejmě nejvíce nadchnul český daviscupový hrdina Tomáš Berdych. Hrál v tomto utkání perfektně a zařídil při výhře ČR 3:2 nad Nizozemskem všechny tři body týmu,“ uvedl Mirek Skokan, který také usiloval o to, aby dva z tenistů Vitality Slezsko mohli během zápasů plnit funkci sběračů.

„Naše děti s tím mají  již  zkušenosti z Vendryně, kde třeba každoročně pořádáme prestižní mezinárodní turnaj žen. Ale na tuhle akci jsou přísnější kritéria. Po dětech požadují perfektní znalost angličtiny, větší zkušenosti se sbíráním míčků ze zápasů. A tak si vozí svoje děti až Prahy, což  mě překvapilo. Ale i tak jsme si to náramně užili,“ uzavřel Mirek Skokan.

V závěru tohoto týdne bude ke zhlédnutí světový tenis v "mini" vydání i v naší hale - Mistrovství Evropy chlapců do 12 let. Bude se na co dívat, z těchto chlapců mohou během pár let vyrůst noví Nadalové a Federerové. 


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor