• Slideshow badminton
  • slideshow badminton

Hiporehabilitační relaxační program 21. 9. 2014

Hiporehabilitační relaxační program  21. 9. 2014

Život začíná dechem a stejně tak začal osobnostní relaxační trénink česko-polského projektu s využitím hiporehabilitačních technik.

Mladí sportovci měli možnost prožít jednu z velmi efektivních detoxikačních technik sufijského dýchání.  Už jenom beskydská krajina a ranní svěží vzduch dovolili sportovcům procitnout a naladit se na společnou notu. Dech ovlivňuje naše svaly a náladu, ale právě uvědomování si dechových procesů nám dává možnost s nimi pracovat a pozitivně je využívat v konkrétních situacích jak v tréninku,  tak i při emočních zátěžích. Je známo, že technicky je velmi dobře vybavená spousta sportovců, ale tréma, mentální a emoční odolnost může také rozhodovat o výsledku zápasu.

Dopolední program byl zaměřen na uvědomování si svého těla, svých pocitů a myšlenek v nezvyklých situacích, které nám pomáhali vytvořit právě koníci ze stáje Vitality Slezsko. Soustředění se, udržení pozornosti, balanční cvičení, to vše bylo součástí úkolů, kterými museli naši mladí svěřenci projít .

Po výborném obědě následovaly relaxační techniky na koni opět s využitím klimatoterapie. Dále pak bazén, sauna  a  to vše v duchu přátelství a dobré nálady.
Závěrečné sebereflexe byly poučné nejen pro jednotlivé nadějné sportovce, ale i jejich trenéry .

Vždyť udělat něco pro své zdraví může být legrace a ještě Vám k tomu přibude spousta nových kamarádů. Dnes byly hranice a odlišný jazyk zapomenuty a úsměvem bylo řečeno vše.

 

Těšíme se na další přeshraniční setkání sportovní mládeže.


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor