• Slideshow badminton
  • slideshow badminton

Hiporehabilitace Čtyřlístek 11. 5. 2017

Dopolední hiporehabilitace

Závěr života patří k těm smutnějším částem lidské existence, zejména ubývá-li zdraví i sil. Je-li člověk v tomto životním období opuštěný, bez rodiny a jeho domovem se stává státní zařízení, pak tento životní úsek nepatří k těm, na které s láskou vzpomínáme při bilancování svého života.
Ovšem není tomu tak, jste-li klienty Čtyřlístku na Liščině v Ostravě.
Jde o zařízení s celoročním poskytnutím ubytování pro dospělé muže i ženy od 40 let se středně těžkým až těžkým mentálním postižením v kombinaci s tělesným postižením.
Již druhým rokem dojíždějí, dnes již naši kamarádi, z Liščiny na hiporehabilitace do stáje Vitality Slezsko. Co tady všechno s našimi koníky prožijí a jak se jim tento způsob rehabilitací líbí? Tak to už posuďte sami.

Celodenní hiporehabilitace

V rámci celodenního pobytu klientů Čtyřlístku v našich areálech Vitality Slezsko máme pro zúčastněné připravený celodenní program. Dopoledne, po příjezdu, začínáme aktivitami s koníky. Čištění, krmení koníků a projížďka bryčkou v podhůří Beskyd. Protože na čerstvém vzduchu příjemně vytráví je připraven oběd v penzionu Ovečka v Nýdku. Po dobrém obědě se sluší chvilka odpočinku a reflexní masáž, kterou nabízí naše masérka. Pak odpolední kafíčko, svačina za šumění říčky Hluchová a hurá opět na koníky. Po odpolední hiporehabilitaci se nám ani nechce loučit. Díky fotografiím, které v průběhu dne pořizují asistenti a kterými následně vyzdobí pokoje klientů, jsou vzpomínky na tento den stále živé. Z těchto silných zážitkových terapií dokáží čerpat dobrou náladu a pozitivní přístup k životu ještě několik měsíců.
I na sklonku života máme právo žít plnohodnotný, vitální život. Ve Čtyřlístku o tom vědí a pro své klienty umí vytvořit krásný domov plný zážitků a legrace.

A my jsme rádi, že jsme mohli být součástí této akce a pomáhat!!


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor